Čeští módní návrháři

9. dubna 2013 v 10:50 | Aaliyah |  fashion
Česká republika sice nepatří mezi vyhledávané země,kam se jezdí za módou,ale přesto mouhou naši čeští návrháři co nabídnout. Řada z nich je úspěšná nejen tady,v české republice,ale také v cizině a jejich kvalita a originalita je výborná.

Blanka Matragi


Blanku Matragi zná snad každý..no,každý nemusí,ale většina určitě,já ji považuji jako naši nejvýznamnější českou módní návrhářku. To co dokázala,je úžasné.
A teď něco o jejím životě..

- Vyučila se brusičkou skla, poté vystudovala Střední průmyslovou školu sklářskou a oděvní výtvarnictví na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Ještě za studia získala první cenu v celostátní soutěži Módní tvůrce a vítězný byl také její návrh kolekce pro Letní olympijské hry v Moskvě v roce 1978. Po studiích odešla se svým libanonským manželem do jeho rodné země, kde si velmi záhy otevřela svůj salón Blanka Matragi Couture v Bejrútu.

K její klientele patří princezny a manželky arabských šejků a ropných magnátů v oblasti Perského zálivu. Pohádkové modely jsou tvořeny z nejluxusnějších látek, velmi často jsou ručně malované a vyšívané nebo jinak zdobené, typické jsou také abstraktní vzory pastelových barev. Blanka Matragi navrhuje oděvy pouze pro ženy. Jediní muži, kteří nosí její oděvy, jsou policisté v Abú Dhabí, hlavním městě Spojených Arabských Emirátů, pro které navrhla uniformy. V roce 2002 obdržela mezinárodní cenu Salvadora Dalího.
Více v celém článku.. !


Beata Rajská


Vystudovala Střední školu oděvní v Trenčíně a Filozofickou fakultu v Bratislavě, obor historie a archivnictví. Už jako studentka získala několik ocenění na módních soutěžích. Její jméno je synonymem módní značky, která funguje od roku 1997. V roce 2001 Beata Rajská založila svou vlastní módní společnost pojmenovanou Beata Rajská - design.

Jméno této známé české návrhářky je nerozlučně spjato se soutěží Miss ČR, jejíž účastnice oblékala až do roku 2004. Její oděvní kreace dokonce získala na soutěži Miss World Tourism v Kolumbii v konkurenci 140 modelů ocenění za nejkrásnější večerní šaty.

Oděvy Beaty Rajské jsou známé svou funkčností a praktičností, ale přesto nepostrádají špetku extravagantnosti a mají individuální styl. Beata Rajská navrhuje také kabelky a ve spolupráci s českou hodinářskou značkou PRIM vytvořilamodelovou řadu náramkových hodinek.Josef Klír


Návrhář přezdívaný Český Galliano vystudoval Střední průmyslovou školu textilní v Liberci. Podařilo se mu na sebe upozornit už na studiích, a to získáním hlavní ceny v soutěži Mladý módní tvůrce v Teplicích a v Liberci v roce 1987. V roce 1999 založil dvě vlastní značky - Josef Klír definitely in! a džínovou sekci JKJ. Dvakrát se stal návrhářem roku a k jednomu z jeho největších úspěchů patří prezentace svatebních šatů na Couture Fashion Weeku v New Yorku v roce 2006.

Josef Klír navrhuje výstřední společenské modely, ale také oděvy pro běžné denní nošení. Jeho tvorba je přímočará a avantgardní. Modely jsou nepřehlédnutelné nápadnými střihy, výraznými doplňky, kombinací různorodých barev, vzorů a materiálů. K oblíbeným prvkům v jeho tvorbě patří korzet, díky kterému dokáže mistrovsky přitáhnout pozornost na dekolt.
A tady jen jména našich dalších českých módních návrhářů..

Liběna Rochová
Klára Nademlýnská
Monika Drápalová
a další..


Tak,která kolekce se vám nejvíce líbí ?
A který/á módní návrhář/ka je pro vás "nejlepší" ? 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama