Jak na lupy ?

11. dubna 2013 v 10:16 | Aaliyah |  Hair Styles
Přes polovinu lidé se už setkalo s trápeím lupů. Nejedná se o žádný velký zdravotní problém,ale určitě se vám to ať už nelíbilo,nelíbí a nebude líbit. :)
A jak tento problém řešit ?


Jak zabránit lupům se dozvíte v celém článku !


Co to jsou vlastně lupy ?

Lupy jsou drobné částečky odumřelé kůže na hlavě, která však neodpadá v mikroskopických velikostech jako ostatní kůže na těle, ale tvoří větší celky a nepříjemně svědí. Lidská pokožka se obnovuje v intervalu zhruba 4 dní. V případě většího výskytu lupů může být tento interval kratší. Také kvalita kožního mazu může ovlivnit viditelnost lupů. Čím tužší maz máme, tím ochotněji se šupinky kůže spojují a tvoří lupy.

Příčiny vzniku

Aby jste věděli,jak s lupy bojovat je nutné vědět nejprve jejich příčinu.
Příčinou vzniku lupů může být špatná výživa. Lupy se Vám mohou objevit tehdy, když přijímáte nadměrné množství cukru, nebo naopak trpíte nedostatkem vitamínů skupiny B, nedostatkem betakarotenu, selenu nebo esenciálních mastných kyselin. Další příčinou může být i nedostatečné prokrvení pokožky hlavy nebo nadměrné množství mužských pohlavních hormonů v krvi. Jednou z příčin může být i extrémně horký a vlhký vzduch, opalování na prudkém slunci a vysoušení vlasů horkým vzduchem (všechny tyto činnosti urychlují vysoušení pokožky hlavy.

Jak se lupů zbavit ?

Hlavu si umývejte jemnými krouživými pohyby a šampon pořádně vymývejte. Jeho zbytky by mohly jen situaci pouze zhoršit. Pozor si dejte na fénovaní horkým vzduchem a na časté používání stylingových přípravků. Po dobu léčení byste měly zapomenout i na domácí barvení vlasů. Ze svého jídelníčků odstraňte jídla, která obsahují cukry, bílou mouku a mléko. Naopak jezte více masa, vajíček, zeleninu a ovoce. Nezapomínejte ani vitamíny jako selen, zinek a beta-karoten, které naleznete jak v podobě prášků tak i v potravině (např. ořechy, ryby, rajče,mrkev, paprika , ...)

Šampóny proti lupům v drogerií pomohou jen těm, pro něž je tvorba lupů způsobená nevhodnou péči (např. špatným vyplachováním kondicionéru či šamponů). Šampony proti lupům v lékárně jsou určeny těm, kteří s menší tvorbou lupů bojují opakovaně nebo jim šampony z drogerie nepomáhají.
Pokud trpíte s velkým výskytem lupů, narudlou pokožkou nebo strupy, pomůže vám už jen dermatolog, který vám předepíše účinné léky.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama